![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7358165
*
nr 735 8165
Spegel
förgylld, Gustaviansk stil, höjd: 83
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 19:33:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 13:07:51
1
500 kr
23/1 15:24:19
2
450 kr
23/1 15:25:41
2
600 kr
23/1 16:19:46
3
Vinnande bud
23/1 16:50:57
2
700 kr
23/1 19:17:07
2
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 735 8165
Spegel
förgylld, Gustaviansk stil, höjd: 83
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 13:07:51 | 1 | 500 kr |
23/1 15:24:19 | 2 | 450 kr |
23/1 15:25:41 | 2 | 600 kr |
23/1 16:19:46 | 3 | Vinnande bud |
23/1 16:50:57 | 2 | 700 kr |
23/1 19:17:07 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58